Przeglądaj bilety
Wybierz region:
Rodzaj wydarzenia:

    Kabaret Neo-Nówka w programie Kabaret Neo-Nówka w programie ... 25.11.2017 Katowice
    Kabaret Neo-Nówka w programie Kabaret Neo-Nówka w programie ... 18.11.2017 Zamość
duo ITAKO: Kazuhisa Uchihashi (muzyka) i Yuko Kaseki (taniec) (JP)

duo ITAKO: Kazuhisa Uchihashi (muzyka) i Yuko Kaseki (taniec) (JP)

ITAKO (JP)

ITAKO –  spektakl performatywny zrealizowany przez duet Yuko Kaseki i Kazuhisa Uchihashi. Yuko Kaseki uzyskała status uznanej tancerki butoh i choreografki, zakładając w 1995 roku swój własny zespołów ‘dance company cokaseki’, a następnie uczestnicząc w licznych projektach o charakterze artystycznej kolaboracji na wielu scenach świata. Jej tanecznemu występowi wtóruje muzyka gitarzysty Kazuhisy Uchihashiego,  wywodzącego się z undergroundowego zespołu noise Ground Zero, którego utwory mają charakter improwizacyjny. Tytuł spektaklu nawiązuje do tradycji szamanistycznych, praktykowanych w północnej części Japonii, przede wszystkim w regionie Tōhoku, gdzie u podnóży góry Osore, w pobliżu jeziora Usori – legendarnego wejścia do jednego z buddyjskich piekieł, niewidome szamanki itako wpadają w trans, przekraczając barierę teraźniejszości i przeszłości, nawiązują kontakt ze światem zmarłych.

Kazuhisa Uchihashi (JP)

Znacząca postać japońskiej i światowej improwizacji – znany ze współpracy m.in. z Peterem Brötzmannem, Derekiem Bailey czy Zeeną Parkins gitarzysta konsekwentnie burzący międzygatunkowe podziały. Na AAF poprowadzi warsztaty oraz wystąpi z tancerką Butoh Yuko Kaseki.

Jedna z najbardziej istotnych i wpływowych postaci japońskiej i światowej improwizacji. Aktywny od lat 80., współpracował do tej pory z takimi artystami jak m.in. Peter Brötzmann, Derek Bailey, Tatsuya Yoshida czy Fred Frith. W swojej twórczości przetwarza wątki charakterystyczne tak dla improwizacji, jak i jazzu, bluesa, country czy noise, poprzez niwelowanie gatunkowych granic poszerzając pole artystycznej ekspansji. Na AAF poprowadzi warsztaty oraz wystąpi z tancerką Butoh Yuko Kaseki.

Podsumowanie:

Bilety duo ITAKO: Kazuhisa Uchihashi (muzyka) i Yuko Kaseki (taniec) (JP)

Kiedy: 2017-10-13 20:00:00
Gdzie: Wrocław